

Iskolai csengõszó
Az új tanév küszöbére városi oktatási intézményként érkezett meg az ongai Görgey Artúr Általános Iskola és Alapfokú Mûvészeti Iskola.
A 2013/2014-es tanév számos újdonsággal köszöntött ránk. Iskolánk elsõ teljes tanévét kezdi meg állami fenntartásban. Városi iskolává vált intézményünk színvonalas, megbízható minõségû munkájával és bõvülõ szolgáltatásaival igyekszik megfelelni az új elvárásoknak. A hagyományoknak megfelelõen a tanítási év elsõ napján, szeptember 2-án ünnepélyes tanévnyitóval indult a tanév. A tanévnyitó mûsort a 3. b osztály és az 1. b évfolyamos tanulók közösen mutatták be a közel négyszáz tanulónak és a nevelõtestület tagjainak.
Az új tanév megfelelõen karbantartott épületekben és alaposan kitakarított, tiszta osztálytermekben kezdõdhetett meg. Intézményünk szakmai munkáját a tavaszi idõszakban elfogadott új pedagógiai program alapján szerveztük meg. A fenntartó jóvoltából ebben a tanévben is 19 tanulócsoport és a mûvészetoktatásban 9 csoport mûködtetésére nyílt lehetõség. A tanév növekvõ feladatait növekvõ pedagógus létszámmal igyekszünk megoldani. A fenntartói és mûködtetõi jogkört ellátó Miskolci Tankerület engedélyével felvételt nyert Fucsku Andrea testnevelõ. Bárdos Zsuzsanna néptánc tanár státuszba emelésével hosszú távra biztosítottá válik a mûvészetoktatás legnépszerûbb tanszakának a mûködése. A nevelõtestület további erõsödését jelenti, hogy sikerült betölteni a hiányzó matematika tanári állását Tóthné Andó Zsuzsanna személyében. Helyettesítõ álláshelyen kezdte meg munkáját Dranka Nikoletta Mónika gyógypedagógus és Fürjes Adrienn tanító.
Az új tanév egyik legérdekesebb és egyben legkomolyabb erõfeszítést igénylõ feladata az egész napos tanulási forma bevezetése. A tanulók, a szülõk és nevelõk számára is szokatlan napi- és iskolai rend lehetõvé teszi az alaposabb felkészülést. A közös tanulás mellett tágabb lehetõség nyílik a közösségi élet számára. A délutáni foglalkozások a mûvészeti nevelés, a testmozgás és a tanulószoba nyújtotta támogatott önálló tanulásra helyezik a hangsúlyt. Fontos feladatnak mutatkozott a tanulók ebédeltetésének a megszervezése. A szülõk három megoldás közül is választhattak. Az otthoni és iskolai önellátás mellett szûk lehetõség nyílt a menzai ebédre is.
Az új tanévben szeretnénk megteremteni az úszásoktatás és a lovaglás feltételeit. Terveink szerint tanulóink számos területen jelen lesznek Onga város kulturális életében. Hagyományosan színes programjainkba még nagyobb aktivitással szeretnénk bevonni az intézményünk életére és munkájára kíváncsi kisvárosi lakosságot.
- Kovács György igazgató -