

OKE hírek
Az SZJA 1 %-os felajánlásából az OKE idei bevétele várhatóan 234 694 Ft lesz. (Tavaly 220 657 Ft volt ez az összeg, amit a falumúzeum bõvítésére, illetve a regionális pálinkaverseny költségeire fordítottunk.) Az egyesület ezúton is köszöni a felajánlók támogatását, bizalmát!
Folytatódó falumúzeumi munkák
Az egyesület az önkormányzattal közösen folytatta a munkákat a Darvas Közösségi Ház és Múzeum udvarán. Augusztus végén az udvari vizesblokk lábazata készült el és világítást kapott a filagória. Készülnek a vizesblokk ajtói, míg szeptember elején elkezdõdött az oldalfalak felhúzása is.
Szeptember 1-én az Ongai Kulturális Egyesület a III. Regionális Pálinkaverseny támogatóit, szponzorait hívta meg egy vacsorával egybekötött pálinka piknikre, ily módon is megköszönve nekik támogatásukat, önzetlen segítségüket.
Pálinkáspoharak gyûjtése!
Az Ongai Kulturális Egyesület a Darvas Közösségi Ház és Múzeum (Onga, Dózsa Gy. u. 22.) egyik kiállítótermében pálinkáspohár történeti kiállítást rendezett be, a poharak gyûjtése azonban nem fejezõdött be, a gyûjteményt folyamatosan bõvítjük.
Tisztelettel kérünk mindenkit, hogy akinek birtokában van bármilyen régi, egyedi, különleges, egy-egy településhez köthetõ stb. pálinkáspohár, azt ajánlja fel a múzeumunk számára!
- T. L. -